BASIN ODASI

Otokar, Örnek Otomotiv ile Şaha Kalktı

Satış Müdürlüğünü Mürsel Gülkanat'ın Yürüttüğü Örnek Otomotiv Mayıs Ayında Rekor...

Satış Müdürlüğünü Mürsel Gülkanat'ın Yürüttüğü Örnek Otomotiv Mayıs Ayında Rekor Satışlara İmza Attı Otokar'ın liderliğe soyunan bayii Örnek Otomotiv otobüs sektöründe yeni olmasına rağmen önemli başarılara imza atmaya başladı. Esnafın güvenini kazanan Örnek Otomotiv Mayıs ayında 50'nin üzerinde 12 metrelik halk otobüsü satışı gerçekleştirdi.

ESNAFIN YENİ TERCİHİ

Hem İstanbul Otobüs A.Ş. esnafına hem de halk otobüsçü esnafa satış gerçekleştiren Örnek Otomotiv esnafın yeni tercihi olarak sektörde zirveye emin adımlarla ilerliyor. Otokar bayii Örnek Otomotiv'in gördüğü ilgi yükselişin hızla devam edeceğinin de habercisi.

Otokar’da TEMPO yükseldi

Otokar 50. yılında servis ve kısa mesafe taşımacılığına yönelik yeni bir küçük otobüs serisinin yeni gözdesi TEMPO ile düşük yakıt tüketimi ile küçük otobüs kullanıcılarına kazançta yeni bir tempo sunuyor.
Otokar, kuruluşunun 50. yılında ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Ticari araç alanında 5.8 metreden, 12 metrelik otobüslere, hafif kamyondan treylere kadar geniş bir ürün yelpazesi ile faaliyet gösteren Otokar, servis ve kısa mesafe taşımacılığı alanında uzun yıllardır pazar lideri olan ve Türkiye’nin en çok tercih edilen küçük otobüsleri Sultan’ın yanına yeni TEMPO’yu da ekledi.
Türkiye’nin 25 kişi ve üstü kapasiteli yolcu otobüslerinde pazar lideri olarak faaliyet gösteren  Otokar, lideri olduğu küçük otobüs segmentinde, Sultan serisinin yanına eklediği yeni TEMPO serisi ile servis ve kısa mesafe taşımacılığı alanında ürün ailesini genişletiyor.

‘İlk’leri ve ‘En’leri yaratıyoruz

TEMPO için düzenlenen tanıtım etkinliğinde konuşma yapan Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, “Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs markası Otokar olarak 50 yıldır hiç durmadan çalışıyor, üretiyoruz.  50 yıl önce başlayan otobüs yolculuğumuzda bugün yine ilkleri ve enleri yarattık. Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesi ile her türü taşımacılık ihtiyacını karşılıyoruz. Bu doğrultuda genişlettiğimiz ürün gamımıza yeni bir araç eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni küçük otobüs serimiz TEMPO, müşteri beklenti ve talepleri doğrultusunda servis ve kısa mesafe taşımacılığı alanına hareket getirmeyi hedefliyor” Diye konuştu.

İşletme maliyeti ve konfor

Basri Akgül, “Yeni küçük otobüs serimiz TEMPO düşük yakıt tüketimi ve performansı ile ön plana çıkıyor. Servis ve kısa mesafe taşımacılığı için TEMPO’yu kullanıcılarımızın taleplerinden yola çıkarak tasarladık. Taşımacılıktaki temel konfor ihtiyaçlarına odaklanan yeni küçük otobüsümüz TEMPO; düşük yakıt tüketimi, düşük işletme giderleri ve hesaplı satınalma fiyatı ile dikkat çekiyor. Güvenlik ve dayanıklılıkta ise Otokar standartlarını taşıyan TEMPO’nun üç yıldır sürdürdüğümüz pazar liderliğimizi devam ettirmede önemli rol oynayacağını düşünüyoruz” dedi.